What's happening?

Judas and the Black Messiah 2021 ONLINE LEKTOR PL

Judas and the Black Messiah 2021 ONLINE LEKTOR PL

Feb. 12, 2021USA125 Min.R
Twoja ocena 0
7 1 głos

Opis

Oglądaj cały film Judas and the Black Messiah / Niżej jest player do odtwarzania filmu.

Historia Freda Hamptona, przewodniczącego Partii Czarnych Panter w Illinois i jego fatalnej zdrady dokonanej przez informatora FBI Williama O’Neala.

 

 

RECENZJA Judas and the Black Messiah

 

Dzięki mistrzowskiemu opowiadaniu Kinga oraz oszałamiającym występom Kaluuyi i Stanfielda, widzowie dowiadują się, dlaczego Partia Czarnych Panter, stworzona w 1966 roku przez Hueya Newtona i Bobby’ego Seale’a w celu walki z usankcjonowaną przez państwo przemocą, była określana jako „czarna-nacjonalistyczna grupa nienawiści” i temat do najbardziej agresywnych celów FBI. Chociaż Hoover przeprowadził również obserwację Martina Luthera Kinga Jr. i grup takich jak Student Nonviolent Coordinating Committee, 233 z 295 działań COINTELPRO przeciwko czarnym grupom było skierowanych przeciwko BPP. Judasz zapewnia intymny pogląd na to, co było prawdopodobnie najbardziej niszczycielskim z tych operacji COINTELPRO.

Na początku Judasza, O’Neal, który służy jako szef ochrony w oddziale BPP Chicago, jest przedstawiony serwując śniadanie czarnoskórym dzieciom (w pewnym momencie Hampton chwali się, że oddział zapewniał darmowe posiłki „3000 dzieci tygodniowo”). O’Neal ładuje torby z jedzeniem dla czarnych rodzin i pomaga organizacji zapewnić opiekę medyczną mieszkańcom Czarnych. Uczęszcza na zajęcia z edukacji politycznej prowadzone przez Hamptona, który upiera się, że „każdy będzie musiał” wygrać wojnę z „tym rasistowskim, faszystowskim i nikczemnym rządem USA”. Zgodnie ze swoją inkluzywną polityką Hampton tworzy „tęczową koalicję” „uciskanych braci i sióstr każdego koloru” z członkami lokalnego czarnego gangu, Young Lords (radykalna grupa z Puerto Rico) i Young Patriots (bojowa grupa ubogich biali ludzie).

Przedstawienie przez Kinga BPP w tych scenach służy podważeniu dominującej narracji FBI o Panterach. Kiedy agent specjalny COINTELPRO Roy Mitchell (Jesse Plemons) chwali się O’Nealowi, że pomógł zbadać morderstwa bohaterów praw obywatelskich Jamesa Chaneya, Andrew Goodmana i Michaela Schwernera w 1964 roku przez Ku Klux Klan, zapewnia: „Pantery a Klan to jedno i to samo. Ich celem jest sianie nienawiści i wzbudzanie terroru ”. Pantery skorzystały z prawa do drugiej poprawki do noszenia broni i, jak pokazuje King, zaangażowały się w strzelaniny z policją w samoobronie. Ale kiedy O’Neal przynosi materiały wybuchowe z Hampton i sugeruje wysadzenie ratusza w powietrze, Hampton odpowiada: „Czy oszalałeś?” Kinowy wybór Kinga, by pokazać członkom BPP dostarczającym niezbędne zasoby i usługi dla Czarnych mieszkańców Chicago, wypiera się z dominującego w amerykańskiej wyobraźni popularnej wyobraźni Panter: to znaczy jako organizacji, która bezmyślnie zabijała policjantów i wypluwała nienawiść do białych ludzi w ramach wysiłku by wzniecić czarną rewolucję.

Judas and the Black Messiah 2021 ONLINE LEKTOR PL
Judas and the Black Messiah 2021 ONLINE LEKTOR PL
Judas and the Black Messiah 2021 ONLINE LEKTOR PL
Judas and the Black Messiah 2021 ONLINE LEKTOR PL
Judas and the Black Messiah 2021 ONLINE LEKTOR PL
Judas and the Black Messiah 2021 ONLINE LEKTOR PL
Oryginalny tytuł Judas and the Black Messiah
Klasyfikacja IMDB 7.8 9,347 głosów
TMDb Ocena 7.6 96 głosów

Reżyser

Shaka King
Reżyser

Obsada

Daniel Kaluuya isFred Hampton
Fred Hampton
Jesse Plemons isRoy Mitchell
Roy Mitchell
Dominique Fishback isDeborah Johnson
Deborah Johnson
Ashton Sanders isJimmy Palmer
Jimmy Palmer
Algee Smith isJake Winters
Jake Winters
Dominique Thorne isJudy Harmon
Judy Harmon
Martin Sheen isJ. Edgar Hoover
J. Edgar Hoover
Udostępnione0

Podobne tytuły

Jezioro Salton 2002 ONLINE LEKTOR PL
Podaj dalej 2000 ONLINE LEKTOR PL
Wątpliwość 2008 ONLINE LEKTOR PL
Max Payne 2008 ONLINE LEKTOR PL
Staying on Top 2002 ONLINE LEKTOR PL
The Slaughter Rule 2002 ONLINE LEKTOR PL
The Angel Doll 2002 ONLINE LEKTOR PL
大事件 2004 ONLINE LEKTOR PL
On The Downlow 2004 ONLINE LEKTOR PL
Narzeczona dla kota 2002 ONLINE LEKTOR PL
The Astronaut Farmer 2006 ONLINE LEKTOR PL
W pogoni za szczęściem 2006 ONLINE LEKTOR PL

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany