What's happening?

Witch Hunt 2021 ONLINE LEKTOR PL

Witch Hunt 2021 ONLINE LEKTOR PL

Mar. 17, 2021USAPG
Twoja ocena 0
5 1 głos

Opis

Oglądaj cały film Witch Hunt / Niżej jest player do odtwarzania filmu.

RECENZJA Witch Hunt

 

Tajemna egzekucja w ogniu otwiera film, ustalając skalę kary i narodowej nietolerancji dla społeczności czarownic w gotującym się płomieniu. Próba Calahana powiązania tego fantastycznego prześladowania z dehumanizacją naszych południowych sąsiadów, którzy pod rządami Trumpa byli systematycznie oddzielani od swoich rodzin, uwięzieni w klatkach i powszechnie oczerniani jako przestępcy, jest oczywista, a czasami rozczarowująco jedna uwaga, pozostawiając tego widza trochę zawiedzeni i pragnący więcej surowości i niuansów lub przynajmniej specyfiki funkcjonowania systemu. To, co powinno się wydawać pozornie ekspansywnym światem, ożywionym dzięki sprytnym szczegółom i irytującej historyczności, wydawało się zamiast tego małe i coraz bardziej kurczące się.

Częściowo winne jest budowanie świata. Trochę czasu spędzamy na debacie nad konstytucyjnością nadchodzącej kwestii głosowania Prop 6, która zakazuje krewnym zweryfikowanych czarownic uczestniczenia w normalnym życiu codziennym, i raz po raz przedstawia się nam znormalizowaną dehumanizację społeczności czarownic, ale po prostu nie ma. pod powierzchnią wrzenia.

Weźmy na przykład poprawkę XI, ostatni zapis w Karcie Praw, który prawnie zabrania praktykowania czarów. Czarownicom nie traktuje się jednak niczego, co przypominałoby „uczciwy proces”, jeśli chodzi o prześladowania, czyli ściganie, a my pozostajemy obserwować, jak są łapani lub straceni na oczach. Nie jest jasne, czy są to działania nielicznych łotrów, czy też fala narodowa przesunęła się tak daleko w kierunku autorytaryzmu, że jest to praktyka tolerowana przez władze federalne. Inna scena, w której agenci BMI „zanurzają” nastolatki, aby udowodnić, że nie są czarownicami. W nieszczęściu dziecko umiera, ale nie ma to konsekwencji. Scena jest szybko usuwana na bok, a narracja po prostu toczy się dalej.

Jak na film, który kładzie tak duży nacisk na status prawny czarownic i prawa, które nimi rządzą, aspekt sądowy wydaje się zagmatwany i niedogotowany. Czy to ma być stan policyjny? Totalitaryzm? Nazistowskie Niemcy? Czy same prawa stały się nieistotne dla wszechobecnej czujności BMI? Po prostu jest zbyt mało mięsa zwisającego z przegotowanej kości, by to stwierdzić. Podobnie jak nieprzyjemnie głośne przerażające skoki, które są bardziej irytujące niż niepokojące, elementy są tam, po prostu nie są tak dobrze zmontowane.

Chemia między Adlonem i Cowenem działa wystarczająco dobrze, a gdy ich sabat porozumienia nabiera nowego znaczenia, Witch Hunt przemyca bardziej ludzką historię o dorastaniu do swoich aspiracji do filmu klasy B. Żadne z nich nie jest samo w sobie czarujące, ale Calahanowi udaje się utrzymać wszystko razem na tyle, aby rzucić, jeśli nie doskonałe zaklęcie, które łączy w sobie wystarczająco dużo nadziei i prawdziwej empatii. A to z pewnością nie jest nielegalne.

Oryginalny tytuł Witch Hunt
Udostępnione0

Podobne tytuły

Earthstorm 2006 ONLINE LEKTOR PL
Wynalazek 2004 ONLINE LEKTOR PL
Próba sił 2000 ONLINE LEKTOR PL
Cold Creek Manor 2003 ONLINE LEKTOR PL
Wszyscy kochają Mandy Lane 2006 ONLINE LEKTOR PL
Hammerhead 2005 ONLINE LEKTOR PL
Dead and Deader 2006 ONLINE LEKTOR PL
Alone With Her 2006 ONLINE LEKTOR PL
Sexy Beast 2001 ONLINE LEKTOR PL
Znaki 2002 ONLINE LEKTOR PL
A Better Way to Die 2000 ONLINE LEKTOR PL
Desperaci 2000 ONLINE LEKTOR PL

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa