What's happening?

Witch Hunt 2021 ONLINE LEKTOR PL

Witch Hunt 2021 ONLINE LEKTOR PL

Mar. 17, 2021USAPG
Twoja ocena 0
5 1 głos

Opis

Oglądaj cały film Witch Hunt / Niżej jest player do odtwarzania filmu.

RECENZJA Witch Hunt

 

Tajemna egzekucja w ogniu otwiera film, ustalając skalę kary i narodowej nietolerancji dla społeczności czarownic w gotującym się płomieniu. Próba Calahana powiązania tego fantastycznego prześladowania z dehumanizacją naszych południowych sąsiadów, którzy pod rządami Trumpa byli systematycznie oddzielani od swoich rodzin, uwięzieni w klatkach i powszechnie oczerniani jako przestępcy, jest oczywista, a czasami rozczarowująco jedna uwaga, pozostawiając tego widza trochę zawiedzeni i pragnący więcej surowości i niuansów lub przynajmniej specyfiki funkcjonowania systemu. To, co powinno się wydawać pozornie ekspansywnym światem, ożywionym dzięki sprytnym szczegółom i irytującej historyczności, wydawało się zamiast tego małe i coraz bardziej kurczące się.

Częściowo winne jest budowanie świata. Trochę czasu spędzamy na debacie nad konstytucyjnością nadchodzącej kwestii głosowania Prop 6, która zakazuje krewnym zweryfikowanych czarownic uczestniczenia w normalnym życiu codziennym, i raz po raz przedstawia się nam znormalizowaną dehumanizację społeczności czarownic, ale po prostu nie ma. pod powierzchnią wrzenia.

Weźmy na przykład poprawkę XI, ostatni zapis w Karcie Praw, który prawnie zabrania praktykowania czarów. Czarownicom nie traktuje się jednak niczego, co przypominałoby „uczciwy proces”, jeśli chodzi o prześladowania, czyli ściganie, a my pozostajemy obserwować, jak są łapani lub straceni na oczach. Nie jest jasne, czy są to działania nielicznych łotrów, czy też fala narodowa przesunęła się tak daleko w kierunku autorytaryzmu, że jest to praktyka tolerowana przez władze federalne. Inna scena, w której agenci BMI „zanurzają” nastolatki, aby udowodnić, że nie są czarownicami. W nieszczęściu dziecko umiera, ale nie ma to konsekwencji. Scena jest szybko usuwana na bok, a narracja po prostu toczy się dalej.

Jak na film, który kładzie tak duży nacisk na status prawny czarownic i prawa, które nimi rządzą, aspekt sądowy wydaje się zagmatwany i niedogotowany. Czy to ma być stan policyjny? Totalitaryzm? Nazistowskie Niemcy? Czy same prawa stały się nieistotne dla wszechobecnej czujności BMI? Po prostu jest zbyt mało mięsa zwisającego z przegotowanej kości, by to stwierdzić. Podobnie jak nieprzyjemnie głośne przerażające skoki, które są bardziej irytujące niż niepokojące, elementy są tam, po prostu nie są tak dobrze zmontowane.

Chemia między Adlonem i Cowenem działa wystarczająco dobrze, a gdy ich sabat porozumienia nabiera nowego znaczenia, Witch Hunt przemyca bardziej ludzką historię o dorastaniu do swoich aspiracji do filmu klasy B. Żadne z nich nie jest samo w sobie czarujące, ale Calahanowi udaje się utrzymać wszystko razem na tyle, aby rzucić, jeśli nie doskonałe zaklęcie, które łączy w sobie wystarczająco dużo nadziei i prawdziwej empatii. A to z pewnością nie jest nielegalne.

Oryginalny tytuł Witch Hunt
Udostępnione0

Podobne tytuły

Desert Saints 2002 ONLINE LEKTOR PL
Dzielnica Lakeview 2008 ONLINE LEKTOR PL
Replikant 2001 ONLINE LEKTOR PL
Wiosła w dłoń 2004 ONLINE LEKTOR PL
Brush with Fate 2003 ONLINE LEKTOR PL
The Other Me 2000 ONLINE LEKTOR PL
Człowiek w ogniu 2004 ONLINE LEKTOR PL
Artur i Minimki 2006 ONLINE LEKTOR PL
COVID-21: Lethal Virus 2021 ONLINE LEKTOR PL
Kermit’s Swamp Years 2002 ONLINE LEKTOR PL
Pytanie do boga 2001 ONLINE LEKTOR PL
I Was a Teenage Faust 2002 ONLINE LEKTOR PL

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa